Tesla Model 3 Satışa Sunuldu.
Teknoloji 111 0
  1 dk okuma süresi

Uygun Fiyatlı Tesla Model 3, İnternetten Satışa Sunuldu

Tesla, üretiminde büyük sorunlar yaşadığı Model 3’ü sonunda satışa sundu. ABD’de 35 bin dolara satılan araç, rakiplerine göre sudan ucuz.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk 2016’dan beri defalarca dile getirdiği sözünü tutarak uygun fiyatlı Tesla Model 3’ü piyasaya sürdü. Söz konusu aracın fiyatının 35 bin dolar (yaklaşık 190 bin TL) olduğu açıklandı.

Standart Model 3, tek batarya dolumuyla maksimum 350 kilometre yol yapıyor. Saatte 210 kilometre hız yapabilen Model 3, 0’dan 100’e 5,6 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca otomobil, ABD’de düzenlenen tarafsız testlere göre güvenlik ve sağlamlık açısından tam puan olan 5 yıldıza da sahip.

Eğer 2 bin dolar daha fazla verip Model 3 Standard Range Plus sürümünü satın almak isterseniz, aracın maksimum menzili 396 kilometreye yükseliyor. Bu sürümde ulaşabileceğiniz maksimum hız limiti ise saatte 225 kilometre olup, otomobil 0’dan 100’e 5,3 saniyede çıkabiliyor. Standart modelin üzerine %6 daha çok para ödeyerek, %9 daha yüksek performansa kavuşuyorsunuz.

Tesla Model 3 Satışa Sunuldu.

Tesla, eğer ABD’de yaşıyorsanız, otomobili mobil uygulaması üzerinden 1 dakika kadar kısa bir sürede satın almanızı sağlıyor. Bu hizmetin yakında tüm dünyada kullanılabileceğini söyleyen firma, aracı 7 gün ve 1600 kilometre sınırına ulaşana kadar iade alabileceğini söylüyor. Hatta internet sitesinde “Bir Tesla satın alarak, bütün hafta boyunca yüzlerce mil yol yapabilir, sonra da aracı iade edebilirsiniz” deniyor. 

Kaynak: 
https://www.webtekno.com/tesla-model-3-fiyat-h64113.html

Umut Alev

DedemKorkut'a Sor ! o bilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir